Kominki na parę wodną

Ogień. Woda. Żywioł.

Magia

Fuzja żywiołów: ogień z wody
Pełnowymiarowe płomienie – jak w naturze
Kojące dźwięki płonącego drewna

Inżynieria

Technologia nowoczesna i przyszłościowa
Opti-Myst jako wyznacznik trendów
Zaskakująca wizja, przyciągające ciepło

Praktyka

Rodzaj kominka elektrycznego
Łatwy montaż, prosta obsługa
Zbiornik wody na 8 godzin


Kominek działający w technologii Opti-Myst to rodzaj kominka elektrycznego, w którym wizja ognia generowana jest z pary wodnej. Sekret tkwi w ultradźwiękach sprawiających, że wlana do zbiornika woda zmienia swój stan skupienia, wytwarzając mgiełkę, która odpowiednio oświetlona daje niepowtarzalny efekt płomieni z unoszącymi się powyżej smużkami dymu.

Tak powstały ogień wizualnie jest praktycznie nie do odróżnienia od tego naturalnego. Doskonałość iluzji wzmagają nadto dźwięki trzaskających polan wydobywające się z wbudowanego w urządzenie głośnika oraz stosowane w niektórych modelach palenisko Optiglo ze szczapkami drewna, które migoczą jak prawdziwe za sprawą oświetlających je od wewnątrz diod LEDowych.

Jak z każdym kominkiem elektrycznym, w tym przypadku również istnieje możliwość szybkiego i bezinwazyjnego montażu w praktycznie dowolnym miejscu, tym bardziej, że dostępne są różne rodzaje urządzeń: z gotową obudową, wolnostojące, wiszące czy do zabudowy według własnych preferencji.

Nie ma też wynikającego z przepisów prawa obowiązku dokonywania corocznego przeglądu (co dotyczy np. kominków gazowych) – jedyne, o czym należy pamiętać, to uzupełnianie zbiornika wodą. Jedno napełnienie wystarczy na ok. 8 godzin nieustannej pracy kominka.

Opti-Myst to technologia znamienita po temu, by zaskoczyć odwiedzających gości – nie tylko w domu, ale również np. w biurze, hotelu czy restauracji; albo samemu w zaciszu własnego lokum codziennie mieć do czynienia z tym, co niecodzienne.