Kuchnia i ogród

Wielofunkcyjność. Zmysłowość. Gościnność.

Trzony kuchenne

Oddziałują na wszystkie zmysły
Ekologiczne, prefabrykowane paleniska
Do gotowania, pieczenia, ogrzewania

Grille ogrodowe

Gwarancja owocnej uczty
Naturalna kompozycja z cegły lub kamienia
Niepowtarzalne wystrój i nastrój w ogrodzie

Combo

5 w 1: grill, trzon, piekarnik, wędzarnia, piec chlebowy
Możliwość dowolnej konfiguracji
Ikoniczna, centralna strefa ogrodu


Trzony kuchenne

W dobie ultranowoczesnych płyt indukcyjnych czy ceramicznych ogrzewaczy istną awangardą wydaje się postawienie w swojej kuchni dziejowej struktury, jaką jest niewątpliwie trzon kuchenny. Ale wiąże się to z jedną zasadniczą zaletą – potrawy zeń, zwłaszcza te, które wymagają dłuższego nadtrawiania ogniem i później często również powolnej obróbki termicznej, cechują się niepowtarzalnym aromatem i jedyną w swoim rodzaju konsystencją, soczystością i miękkością. Żadne inne współczesne urządzenie nie jest w stanie oddać tak oryginalnych smaków. Gotowanie, pieczenie i duszenie na trzonie to swoisty rytuał i wyraz kulinarnej wirtuozerii. To coś dla prawdziwych koneserów, którzy docenią kunszt babcinych przysmaków i pokażą swoim gościom, jak wiele można zyskać na naturalnym, otwartym ogniu.

Wychodząc naprzeciw współczesnym obostrzeniom proekologicznym, stawiamy wyłącznie trzony kuchenne z dokumentacją potwierdzającą zgodność z Ekoprojektem. Oznacza to, że palenisko nie jest murowane tradycyjnymi zduńskimi metodami – zamiast tego korzystamy z prefabrykowanych korpusów, które można zabudować według niemalże dowolnego projektu. Przeszklone drzwiczki pozwalają obserwować niestrudzoną pracę gorącego żywiołu w środku, a kanały piecowe i materiały akumulacyjne zapewniają wysoką sprawność, a więc także wysokie standardy ekologiczne. Prefabrykowane paleniska gwarantują również dodatkowe ogrzewanie pomieszczenia nawet do kilku godzin po zakończonym wygaśnięciu ognia. Współczesne trzony kuchenne to zatem doskonałe połączenie tradycyjnego rzemiosła z pionierską, przyszłościową technologią.


Grille ogrodowe

Grillowanie stało się już bez cienia wątpliwości jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu w ciepłe, letnie wieczory. A grille ogrodowe to nie tylko fantazyjna dekoracja ogrodu, ale też – a być może nawet przede wszystkim – spoiwo, które jednoczy najbliższych. Doborowe towarzystwo, przygrywająca w tle muzyka, balsamiczny aromat płonącego drewna, soczyste posiłki prosto z rusztu i schłodzony trunek w ręce – wszystko to nieopodal jakże urokliwej konstrukcji rzemiosła zduńskiego – to doskonała recepta na zacieśnienie więzów i najprzyjemniejsze chwile wakacji.


Combo

Grill ogrodowy lub trzon kuchenny można również połączyć w dowolnej konfiguracji z szeregiem innych urządzeń, które uczynią z kuchni lub ogrodu iście kulinarne „centrum dowodzenia”. Z pieca chlebowego wyjdzie najlepsze pieczywo, które już samym aromatem uwiedzie miłośników zdrowej żywności, a i wędzarnia w każdą wędlinę tchnie ponadprzeciętne walory smakowe. Takie wielofunkcyjne combo można zabudować w praktycznie dowolny sposób, co gwarantuje najwyższe doznania estetyczne. Jeśli tylko przestrzeń na to pozwoli, nic nie stoi także na przeszkodzie, by w urządzenie wkomponować szereg półek i schowków czy stylowy zlewozmywak. W przypadku combo, wszystko zależy wyłącznie od wyobraźni, a my doradzimy i zrealizujemy każdy zamysł.