Budowa i renowacja

Bezpieczeństwo. Kultura. Wiedza.


Budowa urządzeń zduńskich

Jedną z naszych wiodących specjalizacji jest budowa i montaż urządzeń zduńskich. Usługę tę świadczymy kompleksowo, czyli od pierwszego kontaktu z Klientem po „próbę ognia” i wszelkiego rodzaju feedback po zakończeniu prac fizycznych. Innymi słowy, usługa obejmuje:

niezobowiązujące i nieodpłatne oględziny;
kalkulację parametrów wg zapotrzebowania energetycznego budynku;
projekt (wizualizację) 3D (z możliwością udostępnienia pliku);
kosztorys (urządzenia, materiały, ew. dostawy, robociznę, 8% VAT);
zakup i dostarczenie urządzeń i materiałów;
podłączenie, zabudowę i wykończenie;
doradztwo i wsparcie posprzedażowe.

Działamy na podstawie indywidualnych projektów i wytycznych, a ponieważ w naszej branży każde zlecenie jest inne, zawsze pozostajemy otwarci na dodatkowe sugestie czy instrukcje. Staramy się również zachować maksimum elastyczności, wobec czego w każdym przypadku dostosujemy się do potrzeb Klienta czasowo i logistycznie.

Kliknij, by przejść do szczegółowych informacji nt. projektów 3D


Renowacja zabytkowych pieców i kominków

Dysponując uprawnieniami do renowacji zabytków architektury, zajmujemy się także odrestaurowywaniem historycznych pieców, kominków i trzonów kuchennych; również tych, które są pod ochroną konserwatorską, np. w muzeach, dworkach czy instytucjach użyteczności publicznej. Praktyka wyraźnie pokazuje, że przeszło stuletnie kafle nie zawsze zachowują się do dziś w stanie pozwalającym na odtworzenie z nich tradycyjnego pieca, dlatego zwykle w tę wiekową szatę ubrana zostaje współczesna technologia – wkłady grzewcze, wymienniki ciepła czy elektronikę. Ale oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by przeprowadzić renowację bez użycia nowoczesnych komponentów, zamiast tego opracowując po prostu z zabytkowych kafli nową aranżację.


Pozostałe usługi i prace nietypowe

Jako rzetelna firma z ponad 100-letnim doświadczeniem, nie moglibyśmy nie podejmować się tzw. zleceń nietypowych, czyli m.in. montażu palenisk na indywidualne zamówienie, stawiania pieców dwustronnych lub wielopoziomowych, czy też wszelkiego rodzaju pomniejszych prac zduńskich – wszelakiej konserwacji, pośrednictwie w sprzedaży i dystrybucji czy niesieniu innego rodzaju pomocy, jaka może być w naszej branży potrzebna.