Kominki gazowe

Design. Komfort. Ekspresja.

Wygoda

Obsługa z pilota, smartfona lub tabletu
Pożądana temperatura za jednym kliknięciem
Synchronizacja z inteligentnym domem

Prestiż

Zjawiskowa wizja żywego ognia
Wyjątkowa aranżacja wnętrza
Świadectwo smaku i elegancji

Technologia

Montaż w niemal dowolnym miejscu
Optymalizacja parametrów spalania
Gwarancja najwyższego bezpieczeństwa


Kominek gazowy to doskonała alternatywa dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą korzystać w domu z tradycyjnego paleniska na drewno. Największym atutem w porównaniu do kominków na paliwo stałe jest niewątpliwie szybkość obsługi – wystarczy kilka kliknięć na pilocie, w dedykowanej aplikacji lub na sterowniku intelignetnego domu, by w okamgnieniu wzniecić płomienie albo zmienić parametry funkcji grzewczych i estetycznych – np. temperaturę lub wysokość płomieni.

Idąc z duchem współczesnej technologii, nie sposób dzisiaj rozróżnić ogień w kominku gazowym od tego w kominku klasycznym. Palniki są tak skontruowane, że wokół płomieni nie jawi się błękitna poświata, a do pomieszczenia nie emanuje charakterystyczna woń metanu lub, w przypadku zasilania z butli, propan-butanu. Ponadto dzięki kontrolowanemu procesowi spalania, szyba zawsze pozostaje czysta; i o popiół – wiadomo – nie trzeba się martwić.

Bogata oferta producentów, z którymi współpracujemy – a współpracujemy tylko z najbardziej doświadczonymi – gwarantuje wizualną spójność z każdym wnętrzem, niezależnie od jego stylistyki – nowoczesnej, klasycznej, industrialnej. Podkreślają to również pełna dowolność zabudowy i możliwość dodatkowej personalizacji prawie każdego modelu (m.in. poprzez rodzaj szyby, detale frontów drzwiowych, wykończenie paleniska, imitację polan, ramy maskujące).

Wachlarz możliwości jest tym większy, że nie ma potrzeby posiadania tradycyjnego komina – wystarczy przewód powietrzno-spalinowy, który można wypuścić nawet przez ścianę budynku. Oznacza to, że urządzenie da się zamontować w praktycznie dowolnym miejscu domu, a sama instalacja przebiega w sposób niemal bezinwazyjny.

Opisując współczesny kominek gazowy w kilku słowach, można śmiało powiedzieć, że to synonim praktycznie bezobsługowej eksploatacji, relaksu na wyciągnięcie ręki i dopełniającego ciepła domowego miru.