Kominki elektryczne 3D

Prostota. Fason. Wizja.

Minimalizm

Wystarczy wpiąć do gniazdka
Sterowanie prosto z sofy
Wielosć trybów i efektów

Innowacja

Opti-Flame – płomienie LED 3D
Revillusion – realizm w liczbie mnogiej
Opti-V – ognisty hologram

Uniwersalność

Pełna dowolność montażu i zabudowy
Brak obowiązku corocznych przeglądów
Niski koszt eksploatacji


Kominek elektryczny to możliwie najprostsze, choć bynajmniej nie banalne, urządzenie grzewcze z wizją ognia. Dzięki coraz to nowszym rozwiązaniom technologicznym, obecnie zamiast płaskiego obrazu na ekranie, ogień jarzy się w pełnym trójwymiarze, zaskakując swym podobieństwem do naturalnych płomieni.

W wariancie Opti-Flame płomienie powstają wskutek odbijającego się na tylnej powierzchni światła, na swój sposób oplatając pozornie żarzące się drewno lub kamienie. Część modeli posiada dodatkową funkcję regulowania jasności i prędkości wyświetlanej imaginacji.

Revillusion to kolejna myśl inżynieryjna w dziedzinie kominków elektrycznych, charakteryzująca się namacalnym poczuciem realizmu – szczególnie w połączeniu z tzw. ThruView, czyli technologią głębszej perspektywy podkreślonej ceglaną płaszczyzną i śladami naturalnej sadzy. W tym przypadku zawsze występuje możliwość regulacji rozmaitych efektów – m.in. jasności, migotania czy koloru tła i podstawy.

Natomiast Opti-V należy rozpatrywać nie tylko w kategoriach innowacji, co wręcz przyszłości kominków elektrycznych. Ta opatentowana technologia w swoim zamyśle czerpie z zakulisowej wiedzy iluzjonistów, którzy od stuleci stosują efekt „Ducha Peppera”, by zachwycać publiczność. Podobne emocje budzi właśnie Opti-V – hologramiczny refleks płomieni czyniący wizję ognia całkowicie przestrzenną i autentyczną.

Większość kominków elektrycznych ma moc rzędu 1-2 kW, która pozwala dogrzać ok. 20m2; choć dla tych, którym zależy wyłącznie na walorach estetycznych, znajdą się również modele bez funkcji grzewczej. Co więcej, w niektórych produktach wrażenie obcowania z żywym ogniem potęguje subtelnie wydobywający się z głośniczków dźwięk trzaskających polan.

Kominek elektryczny można ulokować w dowolnym miejscu – jedyny warunek to dostęp do gniazdka elektrycznego. Do wyboru są m.in. modele z gotową już obudową lub wolnostojące, wiszące (ścienne), narożne czy do zabudowy według indywidualnego projektu. Część kominków posiada też udogodnienia typu termostat (mechaniczny lub automatyczny) czy regulator czasowy.

W każdym przypadku będzie to doskonałe dopełnienie wnętrza, które tym bardzo prostym sposobem zyska na przytulnym i kameralnym nastroju.